Znáte geocaching?

Ať je léto nebo zima, měli byste se svými dětmi chodit ven. A abyste děti ven nalákali, je potřeba jim udělat z výletu zábavu a hlavně, je třeba vašemu výletu dát cílem. Jednou z možností je začít hrát hru zvanou geocaching.

Geocaching je celosvětová hra, kdy hledáte skryté krabičky, ve kterých je notýsek, do kterého jen zapíšete své jméno na důkaz, že jste ji opravdu našli a mohou tam být mini hračky, třeba z kinder vajíček, které si můžete vzít, pokud ale do krabičky dáte něco na výměnu. Vše je zadarmo a abyste mohli začít hrát potřebujete se pouze zaregistrovat na internetových stránkách hry a hrát se dá i bez chytrého mobilu, ale je to obtížné, takže lépe je stáhnout si i aplikaci do mobilu.

poklad

Až se zaregistrujete a kouknete se na mapu okolí vašeho bydliště, budete mile překvapení, kolik krabiček se kolem vás nachází. Města bývají skutečně krabičkami až přeplněné, ale nemusíte zůstávat rozhodně jen ve městě. Chcete přece vytáhnout děti ven, do přírody. Hledat krabičky na horách, na to nepotřebujete GALILEY Kompas, ale stačí vám aplikace v mobilu, která má v sobě zabudovaný kompas a hledání podle GPS souřadnic bude hračkou.

kompas

U každé krabičky byste si měli zjistit její obtížnost. Ta může být od 1 do 5. Ty s pětkou se hledají se speciální výbavou, což může být horolezecké vybavení, ale třeba i potápěčské. Na ty se rozhodně bez potřebné výbavy nevydávejte, opravdu se pak hra může změnit v boj o život. První krabičky možná budete hledat déle, než získáte trochu praxe. Možná ji napoprvé nenajdete a budete se muset na místo vrátit vícekrát, ale o to jde. Je to přece hra a ten kdo krabičku schoval určitě nechtěl, aby ji našel a zničil někdo, kdo hru nehraje. Geocaching je hra, která dostane vás a vaše děti z domu a udělá z vašeho výletu zábavnou bojovku. Můžete hledat neomezeně 24 hodin 365 dní v roce.