Lze mít dovolenou bez hádek?

Všichni to známe. Jede se jako rodina na dovolenou a přichází jedna hádka za druhou. Toto je pravidlo, většinou se to děje opravdu každou dovolenou a téměř po celou dobu dovolené. Není to nic příjemného. Tyto hádky se ale dějí i třeba během Vánoc a podobně a je opravdu ojedinělá rodina, kde se při takovýchto příležitostech nehádá nikdo s nikým. Protože i když je volno a jsou to svátky či dovolená, je to plné stresu a musí se plno věcí nachystat a tím, jak jsou lidi napjatí a ve stresu mají tendenci se hold hádat s každým, kdo jim přijde do cesty, a to nejen rodiče, ale dokonce i děti jsou jako na trní, a to toho nechystají jako rodiče.

dovolená

Ale je toho pro všechny hodně, a tak se nedivíme, že k takovým hádkám vlastně dochází. Stáčí málo, a to napětí z lidí vybouchne jako atomová bomba, to je jasné. Existují ale vůbec svátky a dovolená bez hádek? Toť otázka, na kterou si všichni jistě odpovíme sami. Jsou rodiny, kde se nehádají během těchto věcí a událostí, je jich ale málo. Navíc všichni tihle lidé musí být takoví, že dobře zvládají stres a aby se sešli minimálně tři lidé, kteří snáší dobře stres je velmi nepravděpodobné a málokdy se to stane, a tak je tam alespoň jeden člověk, který stres snáší blbě. Vlastně většinou jeden z rodičů určitě, protože protiklady se přitahují a nemohou být dva lidé flegmatici spolu, to je dá se říct nepsaný zákon.

pláž

No a tento člověk, pokud je vystresovaný a stres se z něj dere ven, přenese tento pocit i na svého bližního a vznikne tak hádka. Hádky vznikají o úplných blbostech, to všichni víme. Třeba o Vánocích o tom, jak nazdobit stromeček. Každý miluje Vánoce, ale ten stres kolem toho je nevyhnutelný, a tak vznikají opravdu i hádky o to, jak se letos nazdobí stromeček. Přitom je to taková blbost. Pokud se jede na dovolenou je většinou pravidlo, že před odjezdem se všichni pohádají a pak je v autě chvíli klid. To ale není na škodu a pak se tomu všichni zasmějí. Zkrátka to k tomu patří.