Kdysi zde byl ráj pirátů, dnes se to tu hemží biology a turisty

Toto souostroví, které má původ ve vulkanické činnosti, bylo objeveno v polovině šestnáctého století, ovšem Galapágy se proslavily až v polovině devatenáctého století, kdy zde Darwin prováděl svůj evoluční výzkum o původu živých organismů.

· Nekonečný oceán
Tyto ostrovy jako by se nacházely uprostřed ničeho. Nejbližší pevnina je tisíc kilometrů daleko, a právě tyto ostrovy se snad proto staly sídlištěm mnoha vzácných druhů zvířat. Z těch všech se zde nachází asi padesát druhů zvířat a okolo pěti set druhů rostlin, které se nenajdou nikde jinde než právě tady.

Nechce se vám až na jižní pól, abyste viděli tučňáky ve volné přírodě? Přijeďte na Galapágy
Právě zde totiž žijí tučňáci rodu galapážských. Kdysi sem připlavali tučňáci z jižního pólu a zalíbilo se jim zde natolik, že se tu usadili. Za stovky ba tisíce let se přizpůsobili zdejším teplým podmínkám, jejich tělo se zmenšilo a zrychlilo, aby stačili rychlosti rovníkových ryb, a stali se jediným druhem tučňáků, který žije na rovníkovém pásu.

Navštivte na Galapágách jednu ze želvích farem
Díky snadnému lovu se tento druh, kdysi hojně se vyskytující po celém Pacifiku, stal vysoce ohroženým. Dnes už ve volné přírodě žije jenom zde, a i tady většinou na farmách, kde se přírodovědci snaží o jejich množení. Tyto želvy váží až sto kilogramů a dorůstají až sto dvaceti centimetrů na délku.
· Zaplavte si s delfíny nebo mantami obrovskými
Mezi ostrovy je možné se potápět a pozorovat tak podmořský život, který je zde velice bohatý.

Turistický ruch zde jenom kvete
Galapágy už však dávno nejsou přístupné jenom vědeckým příslušníkům. Největší z ostrovů, Baltra, je známý tím, že sem jenom za rok zavítá sto tisíc turistů, kteří si sem přijedou odpočinout, načerpat síly na plážích, ale hlavně se zde přesvědčit o tom, že takové množství zvířat tady opravdu mohou najít, vidět a potkat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zveřejněno v Nezařazené