Začínáme chovat křečka – Jak si ho ochočit a získat si ho?

Křeček je bezpochyby jedním z nejoblíbenějších domácích mazlíčků. Je nenáročný na místo, je s ním legrace, je roztomilý a děti ho milují. Jak ho ochočit? 

Začínáme chovat křečka – Jak si ho ochočit a získat si ho? 

Chtěly vaše děti křečka? Moc chtěly zvířátko a nakonec jste se shodli společně na tom, že právě křeček bude tím ideálním domácím mazlíčkem? Děti obvykle očekávají, že ihned poté, co si domů křečka přinesou, si s ním budou moci hrát a bude to s ním velká zábava. To je však omyl, zejména pokud jste si přinesli křečka ze zverimexu, tak jednoduché to mít s ním nebudete. Křeček se totiž bude s velkou pravděpodobností hodně bát a nebude k vám mít důvěru. Tak si ji musíte získat! 

křeček na domečku

Dopřejte mu dostatek času 

Křeček potřebuje čas, čas na to, aby si u vás zvyknul, musí se sžít s novým prostředím ale i s vámi a to bude nějakou chvíli trvat, takže i dětem vysvětlete, že musí být trpělivé. Občas se stane, že ke křečkovi přijdete v nevhodnou dobu, to se vám pak může stát, že křeček začne na vás syčet a prskat. Tím vám dává najevo jediné, bojí se a byl právě vyrušen. Křečci jsou nočními tvory, přes den se s nimi tedy moc nepohrajete a zejména tehdy, když je křeček u vás nový. Musíte vysledovat, jaké má návyky, kdy večer začíná být aktivní a podobně. 

Klec je dobré umístit tam, kde je i během dne pohyb lidí. On si křeček musí zvyknout na to, že v domácnosti jsou lidé, povídají si, tím se také začne lépe adaptovat na nové prostředí u vás doma. Ale pozor na velký hluk, křeček by se mohl pak spíše ještě více bát. Ze začátku ale na křečka netlačte, v kleci ho jen pozorujte a mluvte na něj, tím si u něj získáte body. 

křeček zlatý

Na jídlo jde každý křeček 

Křečci jsou mlsouni, takže na dobré jídlo je dostanete vždy. Všímejte si, co mu z misky nejvíce mizí, zkuste mu občas dopřát i nějakou laskominu, piškot, kousek ovoce či zeleniny a podobně. Pak jej můžete lákat právě na jídlo. Jakmile si křeček od vás z ruky jídlo vezme, máte skoro vyhráno. Křeček by se neměl bát, jakmile utíká, když dáte ruku do klece, nesnažte se ho polapit. Zkoušejte to dál, lákejte ho a povídejte si. 

On časem přijde a budete bezvadní kamarádi.