Neustále zvyšování cen

Mnoho lidí, kteří splácejí hypotéku, se dostává v současné situaci do finančních problémů. Nikdo totiž nemohl při sjednávání hypotéky počítat s tím, jak se najednou začnou zvedat ceny základních potravin, energií i pohonných hmot. Lépe řečeno, není nic, co by nezdražilo. Máte zaměstnání, dostáváte plat, nijak zvlášť neutrácíte, ale tím, jak se vše zdražuje, je čím dál víc složitější utáhnout nákupy, splátky hypotéky a třeba kroužky pro děti a vaše aktivity. Zvažujete všechny možnosti, co s tím?

poklad

Možná byste mohli požádat o zvýšení platu, ale na to má málokdo odvahu a navíc, i zaměstnavatelé mají problémy, když se zvyšují ceny energií a v podstatě všech vstupních materiálů, čím firma přichází o zisky.

Je-li žena na mateřské dovolené, můžete zvážit její částečný pracovní úvazek, pokud sladíte dohromady své pracovní vytížení a rozdělíte si starost o miminko. Od věci není ani zaměstnat hlídáním dětí babičku či dědečka, pokud už jsou v důchodu a mají k tomu ještě dostatek sil. Pokud budete mít štěstí, můžete si najít i práci nebo brigádu, která se dá vykonávat z domu, když dítě spí.

Když jste si brali hypotéku, tak jste nemohlo počítat se situací, která nastala a která zvedla ceny všeho, ale vy, co máte v úmyslu vzít si hypotéku nyní, vy už můžete či spíše musíte počítat se všemi možnými dalšími vývoji cenové situace.

peníze

Nemáte-li nadstandardní příjem a žádáte-li dokonce o nebankovní hypotéku, která je pro lidi, kteří mají nižší příjmy nebo dokonce už mají exekuce apod. měli byste možná hledat jiné možnosti, jak řešit svou momentální finanční situaci, a počkat, až se situace zklidní a ceny se dostanou opět do reálné roviny.

Řešit v rodině peníze, to není nic jednoduchého, pokud to není případ, že nevíme, jak je utratit, ale kdo z nás tohle někdy zažije? Takže přejme si, aby ceny už dále nerostly a celý svět se opět zklidnil.