Jak zahnat nudu během nemoci

Nuda není pro nikoho příjemná, většinou člověka unaví, je otrávený a bez nálady. Během nemoci se potom takový otrávený člověk hůře vrací zpátky mezi lidi. Pokud se však zvládne zabavit do doby, než se opět uzdraví, může nejen získat rychle zpátky svou ztracenou energii, ale také si vytvořit nějaký dlouhodobý koníček.

obraz blondýny

Číst knihu

Ačkoliv při nemoci se občas opravdu obtížně čte, pročíst si pár stránek není na škodu. Člověk se rychle vytratí do jiného světa a může tak trávit klidně i hodiny. Navíc čtení pomůže nemocnému k lepšímu spaní, tudíž se může mnohem rychleji uzdravit.

Založit si blog

Pokud vás zajímá nějaké téma, nebo více témat, které spolu alespoň trochu souvisí, můžete si začít psát blog. Můžete jej také využít jako deníček, psát si do něj své myšlenky, nebo využít své staré fotografie a zveřejňovat je. Může vám to umožnit komunikaci s ostatními skrze komentáře, nebo se seznámíte s jinými blogery. Navíc vám tato činnost může vydržet i po nemoci a můžete stále vytvářet nový obsah.

Malovat a kreslit

Kreslení je nenáročná činnost jak na myšlení, tak na pohyb. Můžete si trénovat své schopnosti a kreslit portréty, krajiny, nebo nějaké abstraktní kresby. Dokonce, pokud vám tvoření půjde opravdu dobře, můžete se mu věnovat dlouhodobě a to vám může přinést i nějaké úspěchy.

kluk s pc na posteli

Koukat na seriály či filmy

Stačí rozkoukat jediný seriál a máte o zábavu postaráno. Často jsou u seriálů díly klidně hodinové, nebo jsou krátké, ale mají mnoho dílů. To vám může vystačit na několik dní. Stačí se ponořit do světa, který scénáristé vytvořili a sledovat příběhy hlavních hrdinů mafie či nějakého království.

Takto se zabavíte na dostatečně dlouhou dobu a čas uběhne mnohem rychleji. Pořádně se nevzpamatujete a už budete připraveni na to jít ven nebo si užívat různé zážitky jinak než z postele. A nebo se můžete rozvíjet v tom, co jste během nemoci započali.

Zveřejněno v Nezařazené