Poppers Rush – neškodný stimulant či droga?

Pod názvem Poppers se legálně prodávají těkavé látky, mezi chemiky známé jako butyl nitrit, alkyl nitrit, isobutyl nitrit či amylnitrit. Ačkoliv působí na lidský organismus jako drogy, tak je jejich distribuce, prodej a používání legální. V obchodech je naleznete v malých lahvičkách. Ceny se pohybují okolo 200 korun českých na lahvičku, ale v závislosti na kvalitě se může cena vyšplhat i výše. Většinou se však Poppers prodávají v baleních po více lahvičkách, což vyjde levněji než nákup samostatných lahviček.
mazlení na dece

Jak Poppers fungují

Poppers se prodávají za účelem sexuálního vybičování. Otevřete lahvičku a inhalujete výpary těkavé látky. Jelikož se právě jedná o velice těkavé směsi, tak je potřeba lahvičku okamžitě zavřít, jelikož za pár hodin by vám nemuselo uvnitř nic zůstat.
objetí při polibku
Jakmile se látka dostane do vašeho těla, tak začne docházet k tvorbě methemoglobinu a dochází k hypoxii. Váš mozek a tělo dostává méně kyslíku, a to způsobuje pocit malátnosti a různé další stavy. Účinek pocítíte okamžitě a prožíváte ho 1-2 minuty. Účinky nemusí být vždy příjemné a vaše reakce na Poppers může být i náhlá bolest hlavy či zvracení.
Pokud budete výpary čichat vícekrát za večer, může vás i pouhé čichání opravdu bolet. Takže pokud se rozhodnete Poppers vyzkoušet na vlastní kůži, doporučujeme s mírou.

Následky

Pokud Poppers užíváte zodpovědně, tak se nemusíte bát vážných následků. Avšak inhalace výparů těkavých látek může znamenat jak krátkodobá, tak i dlouhodobá zdravotní rizika.
Pokud tedy tyto afrodiziaka využíváte častěji, tak si můžete být prakticky jistí, že máte sníženou imunitu. Je velice nebezpečné Poppers kombinovat s dalšími stimulanty jako je například viagra, pervitin či jiné těžké drogy, jelikož při inhalaci dochází k prudkému snížení krevního tlaku. Při kombinaci výše zmíněných stimulantů s Poppers by mohlo dojít i k úmrtí.
Jelikož vám afrodiziaka na chvíli otupí racionální myšlení, je dobré být na sexuální styk připraven již před inhalací.

Rizika

Poppers při inhalaci nemusí být velkým rizikem, avšak pokud by se vám podařilo užít tyto látky orálně, tak okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, jelikož jsou při tomto užití velice jedovaté. Navíc jsou hořlavé, takže kuřákům nedoporučujeme mít při inhalaci zapálenou cigaretu.
I přesto, že jsou Poppers legální, jedná se o drogy, takže opatrně.

Zveřejněno v Nezařazené