Zakryjí hladinu

Pokud si myslíte, že vedra jsou pro lidský organismus přívětivá, tak se šeredně mýlíte. Je to právě naopak. Příliš vysoké venkovní teploty způsobují intenzivnější pocení a tím i odliv minerálů a dalších důležitých látek z těla. A to rozhodně není dobře. Proto je dobré se na léto vždy dostatečně připravit. To znamená často pít, hlavně tedy chlazené nápoje, pohybovat se, pokud možno v klimatizovaných místnostech a rovněž častěji zavlažovat pokožku. A to ne snad kvůli případnému zápachu, ale hlavně kvůli její hydrataci. Bez toho se začne vysušovat a tím i ztrácet své přirozené vlastnosti. Ideální je tak se mnohem častěji sprchovat, ale pokud máte na zahradě bazén, je to ještě lepší. Nejenže se tak ochladíte, ale zároveň něco pozitivního uděláte i pro svou kondici.

Plavání pod vodou

Musíte ale také dát pozor, abyste měli vodu vždy dokonale čistou. Bakterie ji totiž mohou změnit k nepoznání a vám pak případně uškodit. Chcete-li se vyhnout vyrážkám a dalším nepříjemnost, které u infikované vody můžete získat, určitě byste měli dodržovat veškerá pravidla ohledně čisté vody.

Prioritou pro vás by mělo být používat kvalitní dezinfekční přípravky. A to používat je pravidelně a správně, tedy přesně tak, jak je určeno na obalech. Vybrat si můžete z velké řady preparátu z nichž asi nejpoužívanější jsou chlorové tablety. Ty jsou nejen účinné, ale rovněž jsou i cenově hodně zajímavé i pro lidi, kteří neradi za takové věci utrácejí. Bonusem navíc je, že se dají i snadno dávkovat. Pokud ale nechcete používat až příliš mnoho dezinfekce, měli byste si pořídit některou z užitečných bazénových krycích plachet https://eshop.techneco.eu/Bazenove-folie-a-plachty.
Bazén u hotelu

Jejich užitečnost spočívá v tom, že chrání vodu před rozličnými pevnými nečistotami typu klacíků nebo obalů od žvýkaček, které mohou být přiváté do bazénu větrem. I tyto malé drobnosti mohou nést hodně bakterií, které se pak v bazénu začnou množit ve velkém a tím ji více znečišťovat. Pomocí plachty tento efekt zmírníte. Často stačí ji nasazovat pouze na noc.