Zahradní altán pro romantiku i pro pracovní účely

Pro okrasu

Že je altán okrasným prvkem v zahradě, bylo známo lidem již dávno. Zahradní altány se stavěly již v polovině 18. století a jedním z nich je i známý „Hudební pavilon“ v zámecké zahradě českokrumlovského renesančního zámku. Altánek může vyzdobit i tu vaši zahradu a jeho krásu oceníte nejen vy, ale i vaše ratolesti.

zahradní altán

Pro děti

Možná to znáte z vlastní zkušenosti: „Tati, já bych tak chtěla zahradní domeček, měla bych v něm přes léto panenky a mohli bychom si tam spolu zahrát karty, pexeso, Člověče nezlob se, mohli bychom tam vzít sedací vak a líbilo by se tam i naší kočce Líze.“ No a tatínek nakonec svolí, protože si uvědomí, že takový altán, to je prostor pro mnohem širší okruh zábavy, než který navrhuje jeho osmiletá dcera. Těch důvodů, proč se staví zahradní altány https://blog.pergoly-trutnov.cz/2021/04/14/proc-se-stavi-zahradni-altany/, je opravdu mnoho.

malý altánek

Pod altánem se dá perfektně pracovat na počítači – je tu dostatečný stín před sluncem, takže dobře vidíte na displej, a přivézt elektřinu pro nabíjení notebooku a případně kabeláž UTP s koncovkou RJ-45 pro připojení k Internetu je velice snadné.

Maminka si sem může vzít svoje výšivky nebo tu přesazovat květiny – domácí práce není nutné vykonávat pouze uvnitř domu, poslouží k tomu i zahradní altán.

Romantické posezení s kávou – máte rádi kávu? A třeba tu bez kofeinu, alternativní, z cikorky a s ájurvédskými bylinami? Pak si ji klidně odneste pod altán a vychutnáte si ji tu mnohem víc, než v obýváku. Nevěříte? Vyzkoušejte a uvidíte!

Romantické milování – tam, kde je dostatek soukromí, a v době, kdy jsou děti mimo domov, třeba u babičky na prázdninách, může být altán místem, které by dokázal barvitě popsat Pavel Nový ve volném pokračování filmu „S tebou mě baví svět“. Jeho dva nerozluční kamarádi by se pak dozvěděli, jak se v jeho blízkosti ubytoval „dívčí kurz“, a jak v altánu spatřil „osmý div světa“.