Zábradlí z mléčného skla

Skleněné zábradlí je velmi estetická záležitost, ale taky docela drahé. Já sama jsem ho jednou měla, ale musela jsem se ho vzdát, A to ne z důvodu, že by mi nevyhovovalo nebo nelíbilo, to spíše naopak. Ale musela jsem ho vyměnit, protože jsem ho musela neustále leštit. Víte, mám doma malé dítě a taky psa, takže si jistě dokážete představit, jak moje zábradlí denně vypadalo. Každý den jsem brala do rukou okenu a hadr a musela jsem čistit a leštit skleněné zábradlí. A musím říct, že nejen jednou denně! Někdy i dvakrát či pětkrát. Když k nám třeba má přijít návštěva, tak první, co udělám, je leštění zábradlí.

Skleněné zábradlí je nutné kvalitně udělat

A to i bez toho, aniž bych předtím zkontrolovala, jestli čistění zábradlí potřebuje. Víte, vždycky tam něco je. Nějaká šmouha nebo nečistota. A když pak návštěva odejde a měla s sebou děti, tak musím zábradlí leštit znovu. To mi zabere i deset minut, protože jsou všude otisky prstíků a mnohdy i šmouhy od jídla nebo pití. Takže v tomto ohledu je skleněné zábradlí velmi nepraktické. Ale na druhou stranu je zase velmi krásné, designové a estetické. My měli takové skleněné průhledné. A to právě byla ta chyba. Na tom jdou právě vidět všechny nečistoty a nedokonalosti. Ale zase mohu doporučit skleněné, ale matné zábradlí. Tam otisky prstů nevidíte téměř vůbec.

Skleněné zábradlí s kovem vypadá krásně.

A nějaké šmouhy nebo fleky od prstů? Taky nejsou vidět. Proto jsem průhledné skleněné zábradlí na schody vyměnila za to matné. Říká se tomu mléčné sklo. Navíc jsem udělala dobře v tom, že se to mléčné sklo hodí i k mým dveřím. Tam mám taky skleněné matné sklo a je to velmi fajn. Prima je i to, že to skleněné zábradlí není průhledné, takže tam za ním nejde nic vidět. Takže někdy za něj před návštěvou skryji i koš plný prádla, které nestíhám vyprat nebo se ho se ho chystám pověsit. A více info o skleněném zábradlí najdete na našem webu.