Tipy pro zdravé nehty


Jak se říká ruce a nehty jsou naše vizitka. Často dělají první dojem ještě, než promluvíme. Proto se vyplatí věnovat jim náležitou péči. O co konkrétně jde? Inspirujte se našimi tipy.

1) hydratace aneb voda a závlaha

Chcete-li mít hezky vypadající ruce a nehty, tak se jako první zaměřte na hydrataci. To je skutečně alfa omega pěstěných rukou. A je jedno, zda je vám dvacet nebo padesát. V každém věku je to potřeba, byť v těch dvaceti zatím jen preventivně. Ruce a nehty můžete promazávat krémem na ruce nebo olejíčkem, výborný je třeba kokosový olej. Na noc naneste větší vrstvu.

Tip: hydratujte i zevnitř a za den vypijte alespoň dva litry neperlivé vody.

drink

2) přiměřená délka a správné pilování

U nehtů udržujte přiměřenou délku a ostré kraje vždy zapilujte skleněným pilníkem. Pozor, kovové pilníky, které se používaly dřív vhodné nejsou. Nepilujte hluboko v okrajích nehtu a stejně tak nestříhejte kůžičku okolo nehtu.

3) profesionální péče

Alespoň jednou za čtvrt roku si udělejte hezký den a vypravte se na manikúru. Paní manikérka vám ruce a nehty profesionálně ošetří, namasíruje, provede zábal, ostříhá a zapiluje nehty a nalakuje. 

Tip: lakujete-li si nehty doma, vždy poté použijte šetrný odlakovač bez acetonu.

tablety

4) zdravá strava

Máte vyváženou stravu? Zdravým nehtům prospějí:

  • bílkoviny
  • železo
  • zinek
  • křemík
  • vitamíny skupiny B
  • omega-3 mastné kyseliny

Co nejčastěji si tedy na talíř nandejte sušené datle, dýňová semínka, zakysané mléčné výrobky, mandle, para ořechy, játra, špenát, ovesné vločky, vejce a tučné ryby. Nejste-li si jisti, zda máte ve své stravě dostatek vitamínů a minerálů, můžete zakoupit už namíchaný mix důležitých látek speciálně pro krásné nehty. 

Tip: během uklízení a kontaktu s chemickými prostředky noste rukavice. 

A jaké jsou letní trendy ve zdobení nehtů? Třpytky, flitry a vše barevné a divoké.