Time management před Vánoci: Jak si správně naplánovat pečení?

Pracujte průběžně

Určitě víte, že některé druhy cukroví je potřeba upéct s předstihem, aby byly na Štědrý den uleželé a měkké. Mluvím o perníčkách, které můžete upéct klidně měsíc před Vánoci. Těsto můžete koupit v obchodě anebo si ho vypracovat sami. Ale pozor! Sežeňte si recept osvědčený od kamarádky, maminky či babičky, protože pokud vyberete nějaký na internetu nebo v nějaké nepoužívané kuchařce, může se stát, že perníčky budou tvrdé ještě na Velikonoce. Pro podporu měknutí perníčků k nim na pár dní vložte do dózy nakrájené jablko.

slepované_cukroví

Na začátku adventu můžete pomalu připravit slepované cukroví a vanilkové rohlíčky, protože ty také potřebují svůj čas. Ideální je povolat kamarádky, sestru, maminku, uvařit punč a vypracovat těsta pěkně u klábosení v pohodlí vaší kuchyně. Aby byly spokojené všechny strany, těsto spravedlivě podělte. Odvedete kus práce a ještě strávíte příjemný večer. Slepovat potom můžete na gauči u televize a pomáhat vám může i partner, protože namazat marmeládu zvládne každý.

Když jsou Vánoce za dveřmi

Vánoce už tu budou co nevidět a vy se můžete pustit do nepečeného cukroví. Z polámaných kousků rohlíčků, lineckého, perníčků můžete vykouzlit neodolatelné rumové kuličky, po kterých se jen zapráší. Kuličky obecně bývají snadné na přípravu a chuťově jsou výborné. Ať už uděláte „rafaelo“ či kuličky s lískovými ořechy.

rumové_kuličky

Pro odvážnější jsou tu vosí hnízda nebo včelí úly a nesmí chybět vaječný koňak, aby vám šla práce lépe od ruky.

Pro ty „líné“

Možná vás běhání kolem trouby nijak zvlášť nebere. Takže pokud nemáte šikovného manžela či děti, které by to za vás obstarali, klidně si nějaké to kilo objednejte u šikovné cukrářky. Akorát musíte s předstihem, protože mívají brzy zaplněné své kapacity. Můžete vyzkoušet i cukrářskou školu, kde obvykle vánoční cukroví prodávají. Bývá finančně dostupné a vynikající. A vy si můžete užívat sledování pohádek a ujídání bramborového salátu.