Proč zvolit dřevostavbu?

Dřevostavby se v posledních letech těší velké oblibě, může za to i nespočet článků, ve kterých je vychvalován tento způsob výstavby až do nebes. Schválně si zkuste do vyhledávače zadat pojem mobilní stavby, dřevostavby, mobilheim praha Top-mobilnidomy a během okamžiku na vás vyskočí množství informací a výstavba domů na míru za pár týdnů. Hned první věty vás přesvědčí o tom, jak jsou dřevostavby vlastně výjimečné a kolik mají nespočet výhod oproti klasickému mokrému procesu výstavby.

dřevostavba v lese

Ovšem není se čemu divit, dřevostavby patří opravdu mezi pokrokový typ bydlení, který vám nabídne ten nejvyšší komfort. Spolu s narůstající poptávkou o tento druh bydlení, tak na našem trhu vzniká i spoustu nových firem, kteří se právě problematikou dřevěných staveb zaobírají. V nabídce krom typizovaných domů najdete i specifické dle přání a preferencí zákazníka. Vlastně tak nejste ničím limitováni a můžete si nechat postavit dům snů.

Možná vás ale stále napadá otázka, proč sáhnout po tomto druhu bydlení, který v našich končinách ještě stále není natolik rozšířený? Odpověď je vcelku jednoduchá…úspora nákladů během výstavby a při provozu dřevostavby jako takové. Náklady spojené s provozem jsou opravdu minimální, jelikož jsou dřevostavby předurčeny k co nejvíce ekologické a nízkoenergetické konstrukci, která zajišťuje pasivitu objektu.

dřevěná stěna

Montované domy jsou také specifické svou rychlostí výstavby. Odpadají technologické procesy na stavbě, které zbytečně celou výstavbu prodlužují. Na rozdíl od zděného domu se tak dřevostavby mohou stavět za jakéhokoliv počasí.

Dřevostavby jsou navíc velmi ekologické a tudíž vysoce šetrné k životnímu prostředí. Nejenom tedy že budete bydlet v domě z čistě přírodního materiálu, který má blahodárné účinky na lidské zdraví, ale i v domě, který snoubí s přírodou a je šetrný k životnímu prostředí a takové bydlení už opravdu stojí za zvážení.