Pravidla vývozu a dovozu

Každý, kdo někdy procházel po přistání letištními prostory, musel si všimnou, že než projdete letištní halou a vyzvednete si kufry, potkáte odbočku, kterou musíte navštívit, pokud máte nějaké zboží k proclení. Jako běžný cestovatel z dovolené u moře je málo pravděpodobné, že byste někdy tyto prostory využili. Nicméně, víte, kolik si můžete z dovolené přivézt lahví alkoholu, cigaret apod. A kolik si jich můžete na dovolenou vzít s sebou? Že některé státy nedovolují, abyste si přivezli nezpracované potraviny, jako např. maso a problém může nastat i u rostlin, o zvířatech ani nemluvě.

Každý stát si nastavuje pravidla, co se může a co se nemůže do země a ze země vyvážet. Aby se to dodržovalo, od toho máme celníky.

státy

Pro běžné občany, kteří letí na dovolenou, je celnice v podstatě zbytečná, ale ne tak pro firmy, které posílají do zahraničí své výrobky. Ti musí dokládat proclení svých výrobků a jejich balení. Je i není to jednoduchý proces. Musíte totiž bedny, ve kterých zboží převážíte mít označené, s přesným popisem, co obsahují. A zapečetění beden musí být provedeno pod dozorem celního úřadu. Toto spadá většinou pod obchodní oddělení příslušné firmy, ale je výhodné pomoci si externí firmou, která se o řádné celní odbavení postará a firma si tak může být jistá, že jejich výrobky nezůstanou kvůli nějaké nesrovnalosti na letišti nebo někde v přístavu, ale dostanou se k cílovému zákazníkovi včas.

pas

Obchodovat se zahraničím znamená úspěšnou firmu, kterou nezastaví hranice České republiky, ale znamená to celní odbavení. S firmou TLCargo proběhne vše dle vašich představ, ale hlavně vše podle zákonů naší republiky a podle celních požadavků cílové země. Je to spousta papírování, které je vhodné přenechat odborníkům. Proč riskovat drobnou chybičku, která může způsobit velké problémy a může zhatit významný obchod s cizinou.