Outdoorové KAMERY

Ať jste v letu, skoku, běhu nebo pod vodou, populární outdoorové kamery vám pomohou zachytit emotivní zážitky na videozáznam.
Kameru využijete nejen při sportu. Můžete ji umístit i do auta, na motocykl či ji vzít s sebou při pěší turistice. Ve srovnání s běžnou kamerou je sice kvalita záznamu obrazu i zvuku a stabilizace obrazu nižší, ale na druhé straně lze natáčet i fotit v extrémních podmínkách. To dovoluje její velikost, voděodolnost a nárazuvzdornost. Nevadí jí pád, voda, prach… A platí, že HD rozlišení, nebo dokonce 4K, je mnohem kvalitnější. Outdoorové kamery jsou hlavně kvůli kompaktnosti vybaveny ultra širokým ohniskem. Úhel záběrů okolo 170 stupňů vás při sledování doslova vtáhne do děje.
DŮVODY, PROČ SI POŘÍDIT AKČNÍ KAMERU
helma na snowboard

Nepoškodí ji náraz ani voda

O kameru se nemusíte příliš obávat. Jsou evidovány případy, kdy kamera přežila několikakilometrový pád z parašutistových rukou apod. S akční kamerou se ve většině případů nemusíte bát ani do vody. Vodotěsné pouzdro zaručí, že budete mít skvělé záběry, ať už natáčíte cokoliv.

Při natáčení nemusíte kameru držet

Máte volné ruce, oči nemusí nic kontrolovat a vy se můžete soustředit především na svůj výkon. Kameru stačí libovolně připevnit na vaše tělo nebo dopravní prostředek a spustit nahrávání. Kamera poté dokumentuje celou vaši trasu. Pokud si kamerku přiděláte například na přilbu, bude natáčet přesně směr, kterým se budete dívat.
podvodní fotograf

Vytvoříte originální a strhující záběry

Většina akčních kamer natáčí vysoce kvalitní video, které může mít i dvojnásobný počet snímků za sekundu. Jsou tak skvěle připraveny na jednoduché úpravy, při nichž můžete důležité momenty zpomalit a vytvořit tak strhující akční podívanou.
JAK JE VYBÍRAT
PODLE ROZMĚRŮ A HMOTNOSTI
Ty jsou u outdoorových kamer menší. Nejvíce to pocítíte při připevnění na helmu nebo oděv, kde je každý gram navíc znát. Vybírejte tedy lehkou, a jejíž rozměry odpovídají vašim potřebám.
PROHLÉDNĚTE SI PŘÍSLUŠENSTVÍ
Může obsahovat všechny potřebné držáky nebo nabízet jen základní výbavu – a tam si pak za dokoupení potřebných doplňků můžete i výrazně připlatit. Zvažte nejprve, jak a kde budete kameru používat, a podle toho ji vybírejte. Pokud chcete kameru do auta, nepotřebujete držák na řídítka či helmu. Pokud máte v rodině vášnivé cyklisty nebo lyžaře, určitě se vám vyplatí, aby byl v příslušenství držák na řídítka i na helmu.
JAK DOBRÝ MÁ OBRAZ A ZVUK.
To je základ, na který se nebojte zeptat. Při výběru sledujte technické parametry a zkuste třeba na internetu najít i nějaké recenze s videi, která natočili ti, co už si kameru koupili. Chtějte kameru, která má stabilní obraz bez nadměrného rozmazání. Při sportu je skvělou výbavou rovněž širokoúhlý objektiv, a pak také zvuk bez rušivých šumů například pod vodou.

Zveřejněno v Nezařazené