Co je to virtuální místo podnikání

Abychom mohli podnikat, potřebujeme k tomu nejprve prostor, kde umístíme zboží a kde se bude obchod odehrávat. V současné době se však nemusí ani zdaleka jednat o prostor fyzický. Stále oblíbenější se totiž stává virtuální místo podnikání. Co to znamená?

Není pochyb o tom, že dnes lidé žijí nejen v reálném světě, ale také na internetu. Seznamujeme se zde s novými lidmi, pracujeme, díváme se zde na filmy či seriály (a to až do té míry, že se pro některé lidi stává televize zbytečnou), a také nakupujeme.

blog2

A právě tato poslední část je ta, o kterou nám jde. Dnes je totiž velmi dobře možné nakupovat a prodávat prostřednictvím internetu. Firmy tedy dnes již prakticky nepotřebují fyzickou adresu k tomu, aby mohly podnikat. Stačí jim jako sídlo jejich internetová stránka.

To vše zní samozřejmě dobře, ale může to tak skutečně fungovat? Zde záleží na situaci. U většiny obchodů tomu tak bohužel není, a to z jednoho prostého důvodu: i když provozují pouze obchod přes internet, bez kamenné pobočky, stejně potřebují prostory, kde budou dané zboží skladovat, než jej odešlou zákazníkům.

clanek1

Dále je zde také třeba vzít v úvahu fakt, že v kontaktech je nutné uvést telefonní číslo, a to konkrétní číslo na fyzické osoby, mezi nimi také na ředitele firmy. Ten by totiž měl být dosažitelný, ať už je kdekoliv, samozřejmě v rozumných mezích.

Jak je tedy vidět, není otázka sídla firmy tak jednoduchá, jak se na první pohled zdá. I ty, které prodávají a nakupují pouze prostřednictvím internetu, musí své zboží někde skladovat, a někde také musí pracovat zaměstnanci, kteří se starají o balení a zasílání.

Toto je tedy třeba mít na paměti při zařizování jakékoliv firmy. I když chcete provozovat pouze e-shop, nezbude vám, než mít i fyzickou adresu, kde budete podnikat. Bez toho se totiž ani dnes zdaleka neobejdete.