Kdo má v rodině poslední slovo?

V dřívějších dobách byl muž hlava rodiny a měl ve většině případů poslední slovo. Dnes tomu však už tak není. Dnešní domácnosti šéfuje úplně jiný šéf, a to žena. Je to možná tím, že se ženy pomalu vyrovnávají po pracovní stránce mužům, mají větší možnosti a jsou emancipované. Dokáží se spolehnout především sami na sebe a všechno si vyřídit sami. To je však chyba! Úloha muže ve vztahu je nenahraditelná.
držení se za ruce
Výchova dětí
Výchovu našich dětí často ovlivňují i různé výchovné trendy. Mnohdy však není důležité, vyrovnat se lidem ve svém okolí, ale bohatě stačí použít selský rozum. V dnešní době ženy rozhodují o tom, co si dítě vezme na sebe, na jakou pohádku se bude dívat nebo do jakých kroužků dochází. Také rozhodnutí do jaké školky či školy bude dítě docházet je především na ženě. Na mužích většinou zůstane finanční zabezpečení rodiny.
posezení u čaje
Volný čas
Ženy také velmi rády rozhodují o tom, na jaký výlet si rodina vyrazí. Také sportovní aktivity navrhují ve vztahu více ženy. Muži si většinou uhájí, na jaký pořad se podívají v televizi nebo jaký typ auta, by si mohli pořídit. I co se týká nákupu potravin, je rozhodnutí většinou na straně ženy. Muži jsou v tomto ohledu velice přizpůsobiví. Je to asi tím, že kuchyň je především království ženy a tak uzná za vhodné, co je třeba nakoupit a v jaké kvalitě.
šťastný černoši
Vadí nebo nevadí?
Důležité však je, že mužům tento stav nevadí. Někteří jsou dokonce hrdí na to, jak rozhodnou mají doma ženu. Odpadne jim spousta problémů a řešení pro muže někdy malicherností. Je vidět, že dřívějšímu modelu ženy jako hospodyňky, která uklízí, vaří, peče, stará se o děti a muže jako autoritativní typ co má poslední slovo už dávno odzvonilo. Ideální stav je však určitě pro většinu lidí kompromis. Rovnováha ve vztahu je přece jen hodně důležitá a časem by se mohl vyskytnout u jednoho z partnerů velký problém. Není nic lepšího než, když se muž a žena na všem domluví a najdou ve všem společnou cestu.

Zveřejněno v Nezařazené