Hrejte si s dětmi

Propadly vaše děti hrám na mobilu? Je těžké jim zamezit k mobilům přístup, zvlášť, když je chceme mít pod kontrolou a chceme mít možnost jim kdykoliv zavolat a zjistit, kde se pohybují. Ale zároveň tím tak trochu riskujeme, že se na mobilu a hrách stanou závislí. Vždy se vyplatí nastavit si rozumné hranice a dětem jasně stanovit kolik času mohou na mobilu strávit. Pokud mají svou oblíbenou hru, můžete jim zkusit nabídnou aktivitu, která jim postavičky ze hry přiblíží a mohou potrénovat mozek, zdali si všechny postavičky pamatují správně a dovedou je vykreslit v příslušných barvách. O čem je řeč?

brawl stars

Brawl stars omalovánky https://www.pekneomalovanky.cz/brawl-stars/, to na chvíli odvede vaše děti od mobilu a nabídne jim zábavu jiného typu. Z dané internetové stránky si můžete volně stáhnout a vytisknout všechny postavičky z této hry a můžete si uspořádat soutěž, kdo rychleji postavičku vymaluje. Ale nejen Brawl stars, ale i Minecraft je oblíbená hra našich dětí. I tu najdete mezi omalovánkami.Vybarvovat omalovánky je příjemnou zábavou na zimní podvečery, ale hlavním přínosem je trénováním přesných tahů pastelkou, cvičí se jemná motorika ruky, a to se hodí při učení se psaní písmenek ve škole.

Mají vaše děti rády pastelky a kreslení, ale ještě jim to až tak úplně nejde nakreslit správně tvar nebo postavu? Pomozte jim omalovánkami, které mají nakreslené obrysy a děti je mohou vybarvovat, ale takém mohou tvar obkreslovat a po vybarvení si mohou obrázky vystřihovat. Pokud jim pak z obrázků dovolíte vytvořit ozdobu vaší ledničky, budou na svá dílka patřičně hrdé.

brawl stars

Mobil není hračka, ale děti to tak většinou vnímají. Nenechávejte je při tom, nabídněte jim i jiné druhy zábavy než mobilní hry. Hrejte s nimi společenské hry, vybarvujte omalovánky, choďte na procházky a mobil jim nechte na přesně stanovenou dobu, na které se s nimi dohodnete.