Bydlení, které není předražené

Ceny obytných nemovitostí jsou v poslední době skutečně nehorázné, ale to neznamená, že byste si tak nemohli koupit vlastní bydlení. Musí však být alternativní.

Bydlení, které není předražené

Asi každý, kdo si chtěl v poslední době koupit nějaké to bydlení, nejspíše už zjistil, že dnešní ceny obytných nemovitostí nejsou zrovna nejnižší. A to je ještě velice kulantně řečeno. Pokud si myslíte, že je to jen problém velkých měst, jste na omylu. Bytů je málo, a tak se zdražuje. A jelikož se skoro nestaví, dá se očekávat, že v následujících letech nebudete situace o moc lepší, spíše naopak. Koupit si vlastní bydlení klasického střihu za dobrou cenu můžete v současnosti tak akorát někde ve vyloučené lokalitě, případně na úplně samotě. Ani v jednom případě se to ale nedoporučuje.

Pohled z okna

Jak tedy z této zapeklité situace ven? Podnájem je jednou z možností. A proč ne? Žijí tak miliony lidí. Vzhledem k tomu, že ani ceny podnájmů nejsou kdovíjak malé, našetřit si tak do budoucna na vlastní bydlení se u mnoha domácností rovná nule. A hypotéky nerostou jen tak na stromech, zvláště dneska. Je lepší mít za všech okolností něco, co vám bude říkat pane. I když by to měla být alternativa, třeba v podobě mobilních domů praha.

Nejedná se ale o alternativu z kolonky „z nouze cnost“ ale o sice ně příliš běžné, ale docela pohodlné bydlení pro jednotlivce i malé rodiny. Samozřejmě, pokud čekáte nějaký palác, budete se muset poohlédnout někde jinde. V případě, že vám jde o levné a docela slušné bydlení, je toto to pravé řešení. Za dobrou cenu získáte nejen prostor k životu, ale také dobře zařízený interiér, kde nechybí jak skříně, tak i mnohé stále potřebnější elektrospotřebiče. Ani jedno tak není nutné dokupovat a pracně stěhovat na místo.

Zaparkovaný dům

Dobrou zprávou pro všechny, co si zrovna netykají s úředníky je, že mobilní domy mají prakticky stejné zařazení jako psí boudy. Nejedná se tedy o stavby jako takovém, jelikož jim chybí základy. To je výhodné hlavně proto, že není potřeba kvůli tomu vyřizovat milion povolení. Stačí, když zajdete na příslušný stavební úřad a tam nové bydlení zaregistrujete. A je to.