Bonitní nebonitní

V televizi nás stále přesvědčují, že získat půjčku od banky, je otázkou několika minut. Jenže moje vlastní zkušenost je trochu jiná.

Nikdy v životě jsem si neměla půjčku a nikdy jsem se nedostala na účtu do mínusu. Ale protože jsem zvažovala si půjčku vzít, důvody nejsou důležité, projela jsem si pár webových stránek několika bank, zkoušela jsem si vyplnit jejich online kalkulačky a zkoumala, kolik si půjčit, jaké si nastavit splátky a jak dlouho splácet. Vybrala jsem si tu, co mi vycházela nejlíp a navštívila ji osobně. Jaké bylo mé překvapení, když se mnou jejich pracovník vyplnil nějaké údaje a po chvíli mi řekl, že mě banka odmítla. Opakuji, že do té doby jsem nikdy žádnou půjčku neměla, rozhodně nepobírám minimální mzdu a ani výše půjčky nebyl nijak závratná. Pracovník banky mi neodpověděl, proč mě banka zamítla, prý do systému nevidí a nic s tím neudělá ani on, ale ani já.

peníze

No přišla jsem domů a zkusila v další bance požádat o půjčku online. Hned druhý den se mi ozvala paní z banky, a že půjčku dostat můžu, ale za trochu jiných podmínek, než nabízel web. Řekla jsem, jestli se můžu ozvat tak za měsíc a dostala jsem překvapivou odpověď, že banky si mezi sebou vyměňují data o tom, kdo kdy o půjčku žádal a pokud teď nabídku odmítnu, tak už budu mít někde zápis, že jsem o půjčku žádala a příště už ji nemusím dostat.

zlato

Od nich, ani jinde. Nedovedu si představit, že bych potřebovala hypotéku nebo skutečně velkou půjčku, to nemůžu porovnávat, kde mi vyjdou splátky nejvýhodněji? Máte podobnou zkušenost, která vás nakonec donutila vzít si nebankovní hypotéku? Banka vás odmítne a vy potřebujete peníze, takže vám ani jiná možnost nezbude. Reklamám v televizi už nevěřím a bankám taky ne, protože bezdůvodně odmítat zákazníky, kteří jsou bonitní, mi připadá nefér. Díky za nebankovní společnosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zveřejněno v Www