5 beauty produktů, které by měla mít každá žena

Kosmetický průmysl na nás neustále chrlí nové a nové přípravky. Některé jsou skutečně užitečné, ale jiné zapadnou a zařadí se do kolonky těch zbytečných. Jak se v džungli novinek vyznat a jaké produkty se skutečně hodí mít v koupelně?

Moderní koupelna

Pleťový krém

Ať jste jakéhokoliv věku a máte jakýkoliv typ pleti, pleťový krém, případně olej, by měl mít místo v koupelně každé ženy. Pomůže vaší pokožce k lepšímu vzhledu, dodá jí nezbytnou hydrataci a zabrání tak vzniku vrásek. Důležitý je ale i v případě, že již vrásky máte. Dokáže je totiž minimalizovat či alespoň zabránit vzniku nových. Pleťový krém vybírejte podle věku, typu pleti i ročního období.

Balzám na rty

Především v zimě se péče o rty stává důležitým tématem. Rty v chladném období rychle vysychají a mohou na nich vznikat nehezké suché šupiny. Balzám na rty tedy vaše rty ocení, a to několikrát denně.

Pleťový krém

Krém s SPF

Přípravky s ochranným faktorem by neměly být jen záležitostí letních měsíců. Slunce na naši pleť působí v průběhu celého roku a my bychom ji tak měli chránit. K tomu poslouží produkty s SPF faktorem, který je součástí mnoha pleťových krémů, sér či dalších přípravků. Intenzitu ochranného faktoru volte na základě destinace, kde se pohybujete, i ročního období.

Krém na ruce

Takřka jakákoliv manuální činnost, především ta v domácnosti, jako je úklid či mytí nádobí, nepůsobí na naše ruce dobře. Ruce si neužívají ani zimní období a často jsou vysušené a kůže příliš křehká. S tím vším může pomoci krém na ruce, které můžete nanášet v tenčí vrstvě během dne, kdy potřebujete pracovat, a v silnější na noc, aby mohl lépe a déle působit.

Čisticí vodu

Ať už se líčíte často a výrazně, nebo spíše sporadicky, odličovací nebo čisticí mléko či voda by ve vaší beauty výbavě neměly chybět. Nejenže pleť zbaví make-upu, ale také z ní odstraní nečistoty, které se na ní usadí během dne. Z toho důvodu je dobré tyto produkty používat i ve dnech, kdy se nelíčíte vůbec. Vyberte si produkt s takovou konzistencí, která vám bude nejvíce vyhovovat. Zatímco někteří nedají dopustit na čisticí vody, jiní dávají přednost čisticímu mléku. Variantou jsou i odličovací oleje či přímo kokosový olej, který je pro tyto procedury také vhodný, a navíc je vhodný i pro vegany a vegetariány.