Potřebujete nové zárubně?

Ano, jde to a dokonce bez bourání. Řešením je systém OKZ, který překryje původní nevzhledné zárubně novými moderními.
V případě, že zvolíte obložení stávajících zárubní systémem OKZ, ušetříte si práci pro bourání, vše tak proběhne rychle a čistě. OKZ se vyrábí na míru původních kovových zárubní, které se mají schovat. Proto je důležité správné zaměření, které se provádí v několika kontrolních bodech. Je však nutné, aby tyto služby, tzn. zaměření i následnou montáž prováděl kvalifikovaný odborník.
dvěře ven
Výhodou této konstrukce je také to, že ve většině případů dokáže zakrýt i ne zcela přesně namontované či deformované původní zárubně.
Dalším přínosem je lepší zvuková izolace. OKZ je opatřeno celoobvodovým těsněním, díky kterému se ve srovnání s kovovými zárubněmi výrazně omezí přenos zvuku.
Je třeba však počítat s tím, že montáží systému OKZ se mírně zmenší velikost průchodu dveřmi – cca o 3 cm.
dveře v bráznu
V rámci pořizování OKZ si můžete naplánovat nové dispoziční řešení interiéru, to znamená, že můžete libovolně změnit stranovou orientaci dveří – z pravých dveří na levé a obráceně. Změnit můžete i způsob otvírání, kdy klasické otočné dveře nahradíte dveřmi posuvnými.
U OKZ se záklopovou obložkou šířky 85mm (jedná se většinou o typ kovových zárubní, které byly dříve montovány v panelových domech) je možné změnit jak stranovou orientaci, tak otvírání dveří do jiné místnosti, než se původně otvíraly. U OKZ se záklopovou obložkou šířky 60mm (jedná se o obklad standardních ocelových zárubní) je možné měnit pouze stranovou orientaci.
průchod bez dveří
Na výběr je široká škála dekorů v různých povrchových úpravách. Samozřejmostí je možnost sladit dekor OKZ s dekorem dveří. Na ty v rámci modernizace určitě nezapomeňte. Interiérové dveře si můžete vybrat v těchto provedeních: laminované, foliované, dýhované i masivní. Uvidíte, že budete s výsledným efektem spokojeni.

Zveřejněno v Nezařazené