Když se porouchá auto

Stát se může kdykoliv cokoliv. Může se stát cokoliv komukoliv z lidí, problémy může mít ale i neživá věc. Kupříkladu i takový automobil.
Možná to znáte, možná si to alespoň dovedete představit. Co to je, když váš vůz chcípne nebo počne stávkovat.
Nejhorší v tu chvíli je, pokud tomu ani trochu nerozumíte. Protože co si máte počít v takové chvíli, když to pod kapotou škruňká jako v prázdném žaludku, jenže nádrž je plná a hlad tedy onen motor mít nebude? Když došlo k poruše?
oprava vozu
Což je to poslední, co v tu chvíli víte. Že se to porouchalo. Jenže co se vlastně porouchalo?
– Že by snad motoru nastydnul chladič?
– Že by si rozdělovač ukopnul nebo vykloubil palec?
– Že by mu snad ušel plyn?
– Že by byl motor přechlastaný a proto zcepeněl jako člověk v podobném stavu?
– Že by mu snad vítr sfouknul svíčky?
– Že by klikové hřídeli chyběla klika?
– Že by převodovka nepřeváděla?
– Že by se někdo koupal v olejové vaně?
Pokud uvažujete v tomto duchu, je více než zřejmé, že z místa jen tak neodjedete. A odjedete-li, pak ne svým vlastním vozem. Protože v tom případě tomu ani za mák nerozumíte a jakýkoliv pokus o opravu je předem odsouzen k neúspěchu či k napáchání ještě větších škod.
A co si tedy máte počít? Když to sami nedáte do kupy?
Odpověď je jasná. Musíte se svěřit do rukou odborníků, kteří se o vaše auto postarají. Kteří na rozdíl od vás vědí, že.
starý kabriolet
Že je to něco, co se zkrátka čas od času stane. A jedinou možností, jak se v podobné situaci neocitnout, je nepořizovat si žádné auto a chodit pěšky. Což ale pro leckoho není ani trochu přijatelné řešení. Protože chodit na autobus nebo dokonce pěšky, to není ono.
Jistě, taková stávka vašeho vozu není příjemná záležitost, může znamenat i nejednu komplikaci, ale nestojí to za to, aby se člověk věšel. A to ani tehdy, když dochází k úniku paliva kvůli tomu, že se autu „krapet“ poškodila nádrž ve chvíli, kdy se toto skutálelo ze stometrového srázu do propasti, v této začalo hořet a nakonec vybuchlo.
Protože je vždy čím se utěšit. Kdyby už ničím jiným, představte si, že byste havarovali dejme tomu někde v africké Namibii v poušti. Venku horko k zalknutí, v okruhu sta kilometrů nikde žádná voda ani žádný obchod s občerstvením a jenom ta naděje, že stejnou cestou pouští jako vy třeba někdo pojede. Třeba i v nejbližších dnech.
Co je ve srovnání s tím stávkující auto u nás, že?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup