5 důvodů, proč začít jíst semínka

Je prokázáno, že spousta lidí konzumuje nedostatek tolik potřebné vlákniny, přitom se jedná o přírodní všelék, který pomáhá léčit zácpu nebo snížit hladinu cholesterolu v krvi. Velmi dobře slouží i jako prevence dalších onemocnění, jako je srdeční onemocnění nebo například rakovina tlustého střeva. Ideální je i jako pomocník při hubnutí, protože jí naše tělo nestráví, ale navozuje pocit nasycení. Toto drobné zobání obsahuje mnoho prospěšných látek včetně vlákniny, tu pak najdete hlavně v chia, slunečnicových, lněných nebo v těch dýňových.

semena

  1. Rostlinný zdroj bílkovin

Pokud patříte mezi příznivce veganské stravy, bez semínek a ořechů se váš jídelníček neobejde. Obsahují totiž velké procento tolik potřebných bílkovin, které jsou základní stavební látkou všech živých organismů, a právě vegani jich často mají nedostatek. Právě v této potravině jich najdete až okolo 20 procent. Určitě byste je měli zařadit do vašeho jídelníčku, pokud si na maso příliš nepotrpíte. Maso je totiž nejčastějším zdrojem bílkovin a je potřeba ho nějak nahradit. Jejich výhoda ční v tom, že je můžete přidat téměř do každého jídla, poohlédněte se po chia nebo samonakvétacích semenech marihuany (konopí), které v pokrmu často ani nepoznáte, zvýší ale mnohonásobně jeho nutriční hodnotu. Často je využijete při snídani do nejrůznějších ovesných kaší, jogurtů nebo třeba palačinek.

dýňová semena

  1. Dokážou zlepšit kvalitu vlasů, nehtů, pleti…

Tyto drobné pochutiny se pyšní obrovským množstvím nejrůznějších vitamínů a minerálů. Najdete v nich celou řadu vitamínů skupiny A, B, C a mnoho dalších. Z minerálních látek pak stojí za to vypíchnout hořčík, železo, draslík a třeba vápník. Všechno, co vaše tělo potřebuje, ale navíc má tato kombinace ještě blahodárný vliv na vaše nehty, vlasy nebo na pokožku celého těla a zdravou zubní sklovinu.